RU|UKR

Плазмове різання металу або газокисневе, що обрати? 5 причин замовити плазмове різання

Послуга плазмового різання металу стрімко завойовує ринок металообробки. Якщо ви плануєте замовити плазмове різання, але сумніваєтеся в доцільності саме цього методу різання, то ця стаття допоможе зрозуміти основні переваги різання плазмою в порівнянні з іншими видами різання металу ЧПУ.

Оскільки найближчим конкурентом плазмового різання ЧПУ є газокисневе різання ЧПУ, розглянемо спочатку основні відмінності і переваги різання плазмою порівняно до газового різання металу.

Плазмове різання металу — це різання металу, технологія якого полягає у впливі струменя плазми на метал. Призначена для різання чорних і кольорових металів товщиною до 50мм.

Газокисневе різання — різання металу, при якому на метал впливає гаряча суміш газів, кисню і ацетилену (або пропану). Оскільки температура суміші газів велика, газове різання металу використовують для чорних металів. При цьому газовим різанням можна різати листи товщиною до 100мм.

І все ж таки плазмова різка більш приваблива у порівнянні з газокисневою. Перелічимо основні пункти, чому послуга плазмового різання металу так популярна.

5 причин замовити плазмове різання

1. Висока якість різання

якість деталей плазмового різання
Порівняння деталей плазмового різання та газового

На першому місці стоїть те, що важливо будь-якому замовнику послуги різання металу, а саме якість зрізу матеріалу. Чим менше після різання на ньому окалин, вигинів і деформацій, і чим менше слюсарних операцій потрібно, тим дешевше обійдеться деталь.

Якість зрізу при різанні плазмою на порядок вища, ніж якість при газовому різанні. Завдяки малій ширині різу (до 3 мм) досягається концентрація енергії безпосередньо по контуру. Завдяки цьому відходи та технологічні зазори мінімальні, що значно економить матеріал замовника. При застосуванні плазмового різання металу, навіть на тонких заготовках відсутня деформація краю, що дозволяє швидко отримати якісні деталі, без необхідності застосування додаткових механічних операцій.

2. Висока швидкість різання заготовок

Системи плазмового різання металу значно перевершують газокисневі за швидкістю порізки і загальною продуктивністю. Відсутність необхідності попереднього нагріву і швидкий пропал металу — все це також зменшує час різання плазмою і збільшує кількість готових деталей за одиницю часу.

3. Низька вартість

Важливим фактором у формуванні ціни плазмового різання є собівартість. У плазмового різання металу вона значно нижче газової, оскільки експлуатаційні витрати приблизно ті ж, але при значно більшій кількості виготовлених деталей. Додаткова перевага — високий термін служби витратних елементів. Всі ці витрати в середньому в два рази нижче аналогічних у конкурентів.

Таким чином, собівартість плазмового різання нижче, а рентабельність вище. Тому й ціна на плазмову різку нижча ніж у конкурентів.  Замовити плазмове різання замовнику значно вигідніше.

Ціни на плазмове різання в Києві від Сапріко Груп

4. Різання складних деталей  чорних та кольорових металів

плазмове різання замовити
Плазмове різання складних контурів

Системи плазмового різання металу значно перевершують конкурента за рахунок можливості надання цілого спектра послуг, таких як розрізання прокату, розрізання багатошарового металу, різання зі скосом. Сучасні системи плазмового різання ЧПУ дозволяють вирізати складні геометричні контури.

Плазмова різка ЧПУ застосовується для будь-яких металів, включаючи низкоуглеродистую сталь, нержавійку, алюміній, мідь і т.п. На відміну від різання плазмою, різання газом застосовується тільки для низьковуглецевих сталей. Це обумовлено високими температурами і хімічними реакціями, несумісними з кольоровими металами.

5. Простота в експлуатації і безпека

Ще одна перевага послуги плазмового різання — простота в експлуатації. Незалежно, який спосіб різання плазмою буде застосовуватися, ручний або з ЧПУ, в будь-якому з цих способів не потрібно буде вручну регулювати подачу газу, управляти хімічними реакціями горіння або забезпечувати необхідну відстань між різаком і заготівлею. Досить просто і швидко проходить вивчення систем плазменного різання, що полегшує завдання персоналу і економить часові витрати. Це також суттєво впливає на формування низької вартості послуги.

Плазмовий розкрій розгортки конуса

Окремою перевагою варто виділити безпеку плазмового різання металу  порівняно з газокисневою. Адже при газокисневому різанні, як правило, використовуються такі нестабільні і легкозаймисті гази, як ацетилен або пропан. Також газове різання супроводжується високим тиском, температурами і викидом палаючих окалин при прожигу. Все це вимагає підвищених заходів безпеки в порівнянні з плазмовим різанням металу як для людей, так і для оточующого середовища.

Ми розібрали 5 основних причин, які забезпечують плазмовому різанні високу популярність в порівнянні з іншими методами різання металів. Якщо Ви хочете замовити плазмове різання металу в Києві, зверніться до відділу продажів Сапріко Груп будь-яким зручним способом.

Зв’язатися з відділом продажів

Ціни на плазмове різання

Плазмове різання в Сапріко Груп